top of page
Eluks Valmis

Elulisi oskusi arendavad praktilised koolitused noortelt noortele

KOOLITUSED

Eva Maria Hanson

Eva Maria Hanson,

MTÜ Eluks Valmis tegevjuht, noor ettevõtja,

avaliku esinemise maailmameister

1-2-3-4 ja tehtud!

Eva Maria on maailma suurima noorteorganisatsiooni JCI maailmameister avalikus esinemises. Tema algatusel sündis 2020. aastal Eluks Valmis projekt, mis just tema käe all on tänaseks saavutanud mitmeid tunnustusi ning muutnud paljude noorte elusid. 

Eva Maria on välja töötanud neljasammulise strageegia, kuidas seada eesmärke nii, et noored ei oleks mõjutatud sotsiaalmeedia ja ühiskonna normidest, sõprade ega vanemate eeskujust. Umbes 1.5-tunnise koolituse jooksul seavad noored endale saavutatavad eesmärgid koos konkreetsete edasiste tegevustega ning on täis innnustust ja teotahet. 

Tuuli Muistna

Tuuli Muistna,

MTÜ Eluks Valmis kaasasutaja

Kuidas tulla toime leinaga?

Tuuli on särav ja tasakaalukas noor naine, kes on tänu mitmetahulistele elukogemustele kasvanud siiraks inimeseks, empaatiliseks kuulajaks ja erakordseks nooreks. Ta andis hoogu MTÜ Eluks Valmis sünnile, toimetab igapäevaselt selle nimel, et Eesti koolid saaks kiusamisest vabaks ning hoolitseb nii oma vaimse kui ka füüsilise tervise eest erakordse pühendumusega.

Tuuli avameelne kogemuslugu annab ülevaate leinaprotsessidest. Lisaks jagab ta oma kogemusi sellest missugused muutused võivad toimuda perekonnas ning kuidas nendega toime tulla; kuidas olla toeks leinavale sõbrale ja kaaslasele ning puudutab põgusalt ka suitsiidi temaatikat.

ev.sept.23-19.jpg

Tuuli Muistna,

MTÜ Eluks Valmis kaasasutaja

Õpetajate läbipõlemine - tänapäeva haridusmaastiku paratamatus?

Tuuli on kolmeaastase kogemusega õpetaja, kes on nende aastate jooksul saanud kogemust nii üldharidus- kui ka erakoolist. Tema teekond on olnud kirju ja põnev, täis väljakutseid ja eneseotsinguid. Tuuli soovib jagada oma lugu ning õppetunde läbipõlemisest ja õpetajate kiusamisest, et vältida sarnaste lugude teket ning rõhutada õpetajate emotsionaalse heaolu tähtsust ja vajadust toetada neid, kes on valinud haridustee.
45 minutilise kogemusloo käigus jagab ta oma isiklikke kogemusi ja väljakutseid õpetajana rääkides avatult hetkedest, mil tundis end kaotatuna ja läbipõlenuna, ning kuidas see mõjutas teda nii isiklikul kui ka professionaalsel tasandil. Kogemuslugu on suunatud mitte ainult õpetajatele ja koolijuhtidele, vaid ka lastevanematele ning kõigile haridusvaldkonnast huvitatutele. Samuti puudutab keerulist teemat - õpetajate kiusamist. Kuidas see nähtus avaldub, millised on selle tagajärjed ning kuidas me saame üheskoos luua toetava keskkonna, kus sellised olukorrad ei oleks aktsepteeritavad.
Lisaks annab ta praktilisi näpunäiteid eneseabiks ja enesehoolitsuseks, jagades samal ajal ka õnnestumisi ja rõõmsaid hetki, mis teda õpetajana innustanud on.

Tuuli: “Olen veendunud, et meie ühine panus õpetajate heaolusse toob kaasa tugevama ja toetavama haridusmaastiku, kus iga õpetaja saab tunda end väärtustatuna ning leida inspiratsiooni oma igapäevatöös. Tule ja astu koos minuga teekonnale, kus avastame üheskoos, kuidas hoida õpetajate tiivad tugevad ja lendamisvõimelised.”

Emma Anni Koppel

Emma Anni Koppel

MTÜ Eluks Valmis koolitaja, TÜ meditsiinitudeng,

endine noortekoondislane

Spordiga sina peale!

 

Mina olen Emma Anni ja mulle meeldib sport. Tõsimeeli! Alustasin II klassis ujumisega ning tegelesin sellega 9. klassini. Selle aja jooksul jõudsin isegi noortekoondises esindama Eestit. Gümnaasiumis pidin ajapuuduse tõttu loobuma võistlusspordist, kuid kuna ujumise igatsus oli alati sees, otsustasin hakata kooli kõrvalt treenerina töötama. Praegu läheb mul viies aasta, kus annan erinevas vanuses lastele trenne. Tänaseks olen ujumistreener olnud 5 aastat ning ühendan oma arstiteaduskonna õpinguid ja sporti igapäevaselt. Olen läbi ja lõhki harrastussportalne!

"Sporti peab tegema, sest muidu on tervise ja vaimuga pahasti." on levinud, kuid mittemidagi-ütlev lause, mis paneb tundma justkui sporti tegema peab end kasvõi sundima. Kindlasti mitte!

Koolitusel läheneme noorte spordirõõmule tervislikult. Räägime tervislikust elusviisist kui tervikust, motivatsioonist, spordi (taas)leidmisest ja võimalustest elada tervislikku ning õnnelikku elu. Olles ise leidnud tee tagasi spordi juurde, võin kinnitada, et see on igati väärt kogemus enda elus.

Marie Helene Puurand

Marie Helene Puurand,

MTÜ Eluks Valmis koolitaja, TÜ meditsiinitudeng,

seksuaaltervise koolitaja ja seksuaalhariduse entusiast

Seksuaalharidus ja
-kogemus

Mina olen Marie Helene ja seksuaalhariduse kvaliteedi parandamine on juba aastaid olnud minu südameasi. Koolituste andmisega alustasin kolm aastat tagasi, kui algasid minu ülikooli õpingud arstiteaduskonnas. Olen seksuaaltervise koolitusi andnud kümnetes erinevates koolides ning tunnen ennast mugavalt ka kõige “piinlikematest” teemadest rääkimas. Lisaks olen käinud ennast 2023. aastal ka välismaal seksuaalhariduse teemalisel konverentsil täiendamas.

Koolituse eesmärgiks on kinnistada kuulajate teadmisi, et tagada turvalisemad ja nauditavamad seksuaalkogemused. Kindlasti saavad koolituse jooksul palju tähelepanu teemad nagu rasestumisvastased vahendid, suguhaigused ja seksuaaleluks valmisolek. Lisaks räägime nõusolekust, seksuaalsusest ja nauditavast seksuaalelust. Koolituse sisu on kohandatud vastavalt õpilaste vanusele ning soovi korral saab tellija avaldada soovi mingite kindlate teemade osas, näiteks seksuaalne orientatsioon, orgasm või lähisuhtevägivald.

Telli koolitus

 

Kiri saadetud!

Ebaõnnestus

bottom of page