top of page

Esimeseks koduks üürikorter või ühiselamu?

Updated: Nov 23


Eluks Valmis blogi - üürikorter või ühiselamu
Foto: timenautics

Käes on aeg, mil paljud kooli lõpetajad ja vanematest eraldi kolivad noored seisavad silmitsi valikuga - kas asuda elama üürikorterisse või ühiselamusse? See otsus võib tunduda pisut hirmutav ja keeruline, sest tundmatu ootab ees mõlema puhul. Loodame, et see blogipostitus on Sulle abiks otsuse langetamisel vastavalt Sinu eelistustele ja soovidele. Selles artiklis toome välja nii üürikorteri kui ka ühiselamu (ühika) plussid ja miinused, et Sul oleks oma valikut lihtsam teha.


Üürikorter on populaarne valik paljude noorte üliõpilaste seas. Toome välja peamised eelised üürikorteri puhul:

  1. Isiklik vabadus. Üürikorter võimaldab Sul olla iseseisvam. Sul on rohkem privaatsust ja võimalus kujundada oma elukeskkond vastavalt oma maitsele ja soovidele (loomulikult üürileandjaga kooskõlas). See võib osutuda eriti oluliseks, kui soovid luua rahulikuma ja vaiksema õpikeskkonna.

  2. Paindlikkus. Üürikorter pakub suuremat paindlikkust, kuna saad valikutest välja sõeluda korteri vastavalt oma eelarvele ja vajadustele ning asukohale. Sul on võimalus valida oma toakaaslasi ja otsustada, kellega koos elada.

  3. Iseseisvus. Üürikorteris elamine on hea kogemus täiskasvanueluks. Sa pead hoolitsema koduste ülesannete eest: arvete tasumine, kodu koristamine, üürileandjaga suhtlemine jne. See annab Sulle väärtusliku kogemuse iseseisvuse ja vastutuse osas ning aitab arendada praktilisi oskusi.

Kuid nagu öeldakse, pole üks lahendus sobilik kõigile. Ühiselamu kasuks räägivad järgmised plussid:

  1. Paremad võimalused sotsialiseerumiseks. Ühiselamu annab võimaluse tihedamalt suhelda teiste üliõpilastega. See on suurepärane võimalus leida uusi sõpru ja tutvuda inimestega, kes jagavad Sinu huvisid ja hobisid. Elades ühiselamus, oled osa tihedast ülikooli kogukonnast ning see võib hõlbustada Sinu sisseelamist ülikooli ellu.

  2. Kergem kohanemine. Esimesel aastal ülikoolis võib olla keeruline kohaneda uue keskkonnaga. Ühiselamus elamine pakub suuremat tuge ja toetust, kuna Sul on võimalus jagada kogemusi ja muresid teiste üliõpilastega, kes suure tõenäosusega peavad toime tulema samasuguste väljakutsetega.

  3. Madalamad kulud. Ühiselamud on sageli taskukohasemad võrreldes üürikorteritega, mistõttu on see hea valik, kui Sinu eelarve on üürikorteri üürimiseks liiga väike või soovid lihtsalt säästlikumalt elada.

Valiku tegemisel püüa lähtuda enda isiklikest võimalustest, vajadustest ja eelistustest. Üürikorter võib sobida neile, kes otsivad rohkem iseseisvust, paindlikkust ja privaatsust, samas kui ühiselamu pakub suuremat ülikoolikogemust ja tuge ning võib olla taskukohasem.


Oluline on mõista, et valik pole lõplik ning võid kogeda tudengina mõlemat varianti. Kindel on aga see, et ülikooliaastad on põnevad ja täis võimalusi, olenemata sellest, kus otsustad elada. Naudi oma ülikoolielu täiel rinnal!0 comments
bottom of page