top of page

Eva Maria - MTÜ Eluks Valmis projektijuht ja pikaajalise vabatahtliku kogemusega edukas naine

Updated: Nov 23, 2023

MTÜ Eluks Valmis algataja ja projektijuht Eva Maria on noor ja inspireeriv naine, kelle päevas tundub olevat rohkem tunde kui kellelgi teisel. Lisaks MTÜ Eluks Valmis juhtimisele töötab ta igapäevaselt täiskohaga digiturundajana lennukas Eesti startupis. Vabal ajal võib teda leida jõusaalist, tenniseväljakult või oma koertega tegutsemast. Tema suureks kireks on psühholoogia ning inimestega ühise keele leidmine talle raskusi ei valmista. Lisaks sellele on ta olnud mitu aastat vabatahtliku noorteühenduse JCI Tartu aktiivne liige, olles saavutanud selle lühikese ajaga mitmeid tunnustusi, sealhulgas võitnud JCI Maailma Kõnevõistluse.

Eluks Valmis blogi - Eva Maria

Eva Maria avastas vabatahtliku töö ja JCI (Junior Chamber International) täielikult läbi juhuse. “Olin äsja gümnaasiumi lõpetanud ning sattusin lugema Harald Lepisku raamatut "Minu elu kutse", kus mainiti Junior Chamber International'i (JCI-d) ja sealseid võimalusi enesearenguks noorteorganisatsioonis. See tekitas minus huvi ja juba nädal aega hiljem kohtusin JCI Tartu presidendiga, et arutada projekti Eluks Valmis võimalikust tulevikust.”


JCI-s on Eva Maria tegelenud mitmete erinevate ülesannetega. Oma esimesel aastal oli ta JCI Tartu asepresident kommunikatsiooni alal ning samal ajal juhtis ta Eluks Valmis projekti. Nende kolme aasta jooksul JCI liikmena on tal olnud võimalus proovida ka paljusid teisi põnevaid rolle, nagu piduliku JCI Estonia presidendiballi õhtujuhtimine, akadeemias abikoolitajana osalemine ning JCI Estonia aastakonverentsi kommunikatsiooni ja turunduse organiseerimine. “Võimalusi on olnud kindlasti rohkem kui aega panustada.” tõdeb Eva Maria.


Parimaks JCI-st saadud kogemuseks peab Eva Maria pikemalt mõtlemata kõnevõistluse kõigi voorude läbimist. Ta on esinenud kõikidel võistluse voorudel, esitades 7-minutilisi kõnesid žüriile ja publikule. Tänu oma mentoritele on ta jõudnud kohe esimese aastaga maailmatasemele. “Eesti lipuga rahvusvahelisele areenile kõndimine on emotsioon, mida ma mitte kunagi ei unusta!” sõnab Eva Maria uhkustundega.


Kõige suuremaks õppetunniks peab Eva Maria aga oskust õigel hetkel aeg maha võtta: “Puhkamine ei ole ajaraiskamine! Põlesin suure panustamise käigus ja tegutsemistuhinas päris eredalt läbi. Sain väga valusa õppetunni, et tasakaal on olulisem kui miski muu. Nüüd lausa sunnin end regulaarselt puhkama!”


Eva Maria arvates peaksid noored olema vabatahtlikud, sest see avab uksi arenguvõimalustele: “Kui ma poleks JCI-ga liitunud, ei oleks ma täna siin, kus ma olen. Ma arvan, et saavutasin oma 3-aastaku plaanid ühe aastaga ette ära, sest arenguprotsess oli lihtsalt nii kiire! See ongi nagu mootor, mis lükkab su eluratta veerema, et jõuaksid kiiremini sinna, kuhu tahad jõuda. Läbi uute tutvuste, õppetundide, koolituste, turvaliste läbikukkumiste ja kogemuste.” Nende aastate jooksul on ta saanud ohtralt uusi tutvusi, osalenud paljudel koolitustel, samas kogenud ka õppetunde, kogemusi kui ka turvalisi läbikukkumisi.


Lõpetuseks palusime anda Eva Marial soovitused neile noortele, kes tahaksid ühiskonda panustada, aga ei tea kust ja kuidas täpselt alustada:


  1. Mõtle, mis on sinu jaoks oluline. Kuigi väga tahaks, siis kogu maailma ei jõua sa üksi “ära parandada”. Mõtle, mis on sinu jaoks maailmas/Eestis/sinu kodukohas/koolis suurim probleem ja keskendu esialgu sellele.

  2. Googelda, mis organisiatsioonid tegelevad projektide algatamisega, probleemide lahendamisega vms, kuhu tahad käsi külge panna. JCI on vaid üks näide.

  3. Võta ühendust! Selleks ei pea sul isegi olema esimeses punktis kirjeldatud hingeasja, millesse panustada tahad. Usu mind, vabatahtlikes organisatsioonides on abikäsi alati puudu. Ja lisaks on kõik väga toredad ja vastuvõtlikud!

  4. Osale huviliste õhtutel ja muudel üritustel. See on parim viis, kuidas ära tunda, kas see on sinu seltskond või mitte. Kõige lõpuks võib ju missioon hea olla, aga see, mis edu ja tulemuse määrab on hea tiimitunnetus!

  5. Ütle jah nii palju kui võimalik, ei nii palju kui vajalik. Kui oled omasuguste inimeste seltsis, siis hakkab iasuguseid põnevaid projekte ja mõtteid uksest ja aknast sisse tulema. Pea meeles, et “jah” ütlemine on ainus viis õppimiseks, aga vahest on “ei” ütlemine sinu jaoks kasulikum. St. ära pinguta üle!

0 comments

Comments


bottom of page