top of page

Noore teejuht: kuidas käia säästlikult toidupoes ja raha kokku hoida?

Updated: Nov 23, 2023

Toidupoodides käies võime kergesti kiusatustele järele anda ja kulutada rohkem raha, kui plaanisime. Õnneks on olemas mitmeid nutikaid viise, kuidas säästa toidupoes raha olles sealjuures samal ajal ka keskkonnasõbralik. Selles blogipostituses jagame mõningaid näpunäiteid, mis aitavad Sul toidupoes raha kokku hoida.

Eluks Valmis blogi - kuidas säästa toidupoes

  1. Koosta nädalamenüü ja ostunimekiri! Enne poodi minekut mõtle läbi, mida soovid nädala jooksul süüa. Koosta selle põhjal ostunimekiri ja proovi sellest kinni pidada. Nii ei osta sa üleliigset toitu, mis hiljem raisku läheb.

  2. Söö enne poodi minekut! Ära mine toidupoodi näljasena, sest siis on oht, et ostad rohkem ja neid asju, mida sa tegelikult ei vaja.

  3. Eelista hooajalisi ja kohalikke tooteid! Hooajalised ja kohalikud tooted on tavaliselt odavamad ja maitsvamad. Lisaks aitad sellega kaasa kohaliku põllumajanduse arengule ning vähendad toidu transpordi keskkonnamõju.

  4. Võrdle hindu ja toidukaupasid! Ära osta esimest asja, mida näed riiulil. Võrdle erinevate kaubamärkide hindu ja kontrolli, kas suurem pakend ei tuleks tegelikult odavam, kui väiksem.

  5. Väldi poolfabrikaatide ostmist! Tervislikum ja odavam valik on osta tooraineid ning valmistada toit ise. Poolfabrikaadid on tavaliselt kallimad ja sisaldavad rohkem lisaaineid.

  6. Võrdle hindu ja kasuta allahindlusi ning sooduspakkumisi! Ära karda hindu võrrelda erinevate kaupluste vahel. Samuti hoia silm peal allahindlustel ja sooduspakkumistel. Kui võimalik, registreeri end kaupluste lojaalsusprogrammidesse, et saada täiendavat allahindlust.

  7. Vaata üle kõlblikkusajad! Ära osta tooteid, mis on peagi aegumas, kui sul neid lähiajal vaja ei lähe. Samas ära lase end heidutada kuupäevadest, sest paljud toiduained on võimalik ka sügavkülmutada, et neid hiljem kasutada.

  8. Välti impulssoste! Hoidu impulssostudest, nagu kommid ja snäkid kassade juures. Planeeri oma ostud eelnevalt!

  9. Jälgi koguseid! Ära tee suuri koguseid toitu, mida sa ei suuda kiiresti ära tarbida.

  10. Eelista kodus söömist ja kokkamist! Kokkamine kodus on tavaliselt odavam kui väljas söömine. Õpi valmistama lihtsaid ja maitsvaid toite ning naudi kulinaarseid katsetusi.

Säästlikult toidupoes käimine võib tunduda alguses keeruline, kuid mõne harjumuse muutmisega on see täiesti teostatav. Kui järgid neid nõuandeid, saad säästa nii raha kui ka aidata keskkonda!


Toidupoodide reklaamlehed sooduspakkumistele leiad siit: https://www.kliendilehed.ee0 comments

Commenti


bottom of page