top of page

Kuidas seada eesmärke nii, et need päriselt ka saavutaksid?

Updated: Feb 23

Uus aasta on lähenemas ning paljud inimesed seavad endale järgnevaks eesmärke, unistusi või panevad lihtsalt kirja oma soovid, mida järgmise 12 kuu jooksul saavutada soovivad. Olgu selleks kas midagi seoses kooli või tööga, füüsilise tervisega, rahaasjadega või midagi muud.

1-2-3-4 ja tehtud koolitus
Foto: timenautics

Miks jõusaalid jaanuari alguses rahvast pungil on? Kuhu need inimesed veebruariks kaovad?

Oled ehk märganud, et jõusaali või mõne muu treeningkeskuse külastajate arv tõuseb järsult just jaanuaris, kui äsja on seatud eesmärk olla uuel aastal aktiivsem või saavutada soovitud füüsiline vorm. Statistiliselt suureneb jaanuarikuus uute jõusaaliga liitujate arv 225% võrreldes aasta lõpukuudega.


Peamine põhjus, miks inimesed ühel hetkel enam oma uusaastalubadusi ei täida, on motivatsiooni puudus. Kui aasta alguses, kus kõik tundub uus, värske ja motiveeriv, siis motivatsioon väheneb.


Motivatsioon

Tuleks meeles pidada, et motivatsiooni on kaht liiki: sisemine ja väline motivatsioon. Väline motivatsioon tuleb sinust väljastpoolt. See võib olla nt. teiste inimeste soovid ja ootused sulle, reeglid või ettekirjutused ning ühiskondlikud tavad.

Vastupidiselt välisele motivatsioonile pärineb sisemine motivatsioon sinu enda seest - soov end paremini tunda, …


Sisemine motivatsioon on alati efektiivsem kui väline, sest põhjused ja tung oma eesmärk saavutada tuleb sinu enda seest, mitte väliskeskkonnast ega teistelt inimestelt. Isegi kui pead (nt. kooli jaoks) midagi tehtud saada, siis püüa alati leida endas üles ka sisemine motivatsioon selle tegemiseks.


“Kuidas seada eesmärke nii, et neid ka päriselt saavutad?” koolitus
“Kuidas seada eesmärke nii, et neid ka päriselt saavutad?” koolitus


Vahe-eesmärgid

Tihti on meil aasta alguses pealehakkamist ja entusiasti rohkem kui seda aasta edenedes alles jääb. Selle tuules seame endale väga kõrged eesmärgid. Kõrged eesmärgid on loomulikult positiivsed, sest kannustavad meid rohkem saavutama, kuid ühel hetkel võib see sama suur eesmärk hoopis vastupidiselt - demotiveerivalt - mõjuda.

Selleks, et seda vältida, tee oma suur eesmärk võimalikult väikesteks vahe-eesmärkideks. Meie aju toodab millegi saavutamisel hormoone, mis annavad meile positiivset tagasisidet - sain millegagi hakkama, olen uhke ja õnnelik. Mida rohkem pisikesi vahe-etappe sead, seda rohkem su aju sind “kiidab”. See innustab järgmisi eesmärke täitma!


Sõnastus

Juba pool teed eesmärgi eduka saavutamiseni seisneb õiges sõnastuses. Lisaks SMART-süsteemile, mis määrab eesmärgi enda vajalikud tunnused, on aga oluline ka eesmärgi toetamiseks sõnastada selle olulisus, potentsiaalsed takistused ja viisid nende ennetamiseks ja ka preemia, mis sind eesmärgi täitmisel ees ootab.


Kõike seda käsitleme ka koolitusel “Kuidas seada eesmärke nii, et neid ka päriselt saavutad?”.Koolitus: Kuidas seada eesmärke nii, et neid ka päriselt saavutad?

Läbi 4-sammulise lihtsa strateegia seame koos osalejatega eesmärgi, vahe-eesmärgid, sõnastame motivatsiooni selle saavutamiseks ning paneme paika samm-sammulise strateegia. Koolituse lõpuks on igal osalejal oma plaan, kuidas oma eesmärk saavutada.


Koolituse soovitatav sihtgrupp: 9.-10. klass (etteteatamisel on sisu modifitseeritav ka vanematele või noorematele osalejatele)


Osalejate tagasiside koolitusele:

  • “Kõige olulisem teadmine, mille koolituselt kaasa võtan on, et eesmärk pole nii tähtis kui see, kelleks sa kujuned selle pürgimisel.”

  • Sain aru paljudest asjadest, sest ta rääkis väga hästi

  • Väga huvitav oli kuulata ja oli abiks

  • väga kasulik info ja andis mulle ideid mida ma tahan elus teha

  • koolitus oli põnev ja sain palju motivatsiooni ja ideid


Koolitajast:

Eva Maria on maailma suurima noorteorganisatsiooni JCI maailmameister avalikus esinemises. Tema algatusel sündis 2020. aastal Eluks Valmis projekt, mis just tema käe all on tänaseks saavutanud mitmeid tunnustusi ning muutnud paljude noorte elusid. Ta on iseloomult overachiever ning organiseeritud suurte eesmärkidega noor. Olles vaid 22-aastane on ta tänu heale ajaplaneerimisoskusele ja eesmärgistamisele saavutanud rohkem kui nii mõnigi temast kaks korda vanem inimene.


Eva Maria


Koolituse hinnakiri:

45min - 150€ - kogemusloo vormis loeng

90min - 250€ - praktiline töötuba


Käibemaksu ei lisandu.


Telli koolitus siit!


Vaata meie teisi koolitusi siit!

Eluks Valmis koolitused
Eluks Valmis koolitused ja kogemuslood

0 comments

Comments


bottom of page