top of page

Lein – loomulik elu osa, kuid siiski tabuteema. Miks?

Paratamatult puutub iga inimene varem või hiljem oma elus kokku leinaga. Kes vähem, kes rohkem. Lein on loomulik elu osa, kuid seda kogedes võime tunda end ääretult segaduses, üksiku ja haavatavana. Leina tundmine võib kujuneda meie elus üheks kõige raskemaks väljakutseks, kuid see on just hetk, mil vajame tuge ja mõistmist kõige enam.
Minu esimene tõsisem leinakogemus jääb aastasse 2007, mil meie hulgast lahkus minu vanaisa. Aasta hiljem lahkus suitsiidi tagajärjel meie hulgast mu vend ning üheksa aastat hiljem insuldi tagajärjel mu isa. Iga leina kogemus oli erinev, kuid mäletan selgelt oskamatust oma tunnetega toime tulla. Kohmetus. Segadus. Kurbus. Igatsus. Kuidas olla toeks oma perele? Kuidas saada ise oma tunnetega hakkama? Kas rääkida oma tunnetest kellelegi? Kellele? Kas ma peaksin otsima abi? Kas ma peaksin hoidma kõik endasse? Kuidas suhelda oma sõpradega?


Tänaseks tean, et leinast, kui tundest, peab rääkima. Paraku on see üks mitmetest teemadest, mida koolis käsitletakse liiga vähe või üldse mitte. Elu õpetab? Küllap õpetabki, aga kui tegu on nii kurbade teemadega, siis olen tugeval veendumusel, et sellest peab teadma enne, kui see olukord päriselt käes on. Kui mina oleks tol ajal teadnud, kuidas oma tunnetega paremini toime tulla, kuidas toetada oma lähedasi ning kui mul oleks olnud julgus, sellest kõigest rohkem rääkida ja seda jagada, oleks see kõik minu jaoks tunduvalt kiiremini möödunud.Kogemuslugu: Kuidas tulle toime leinaga?


Tuuli avab meile ukse omaenda leinakogemusele ning jagab julgelt oma lugu, mis käsitleb mitmeid elu raskemaid teemasid. Ta toob esile, kuidas perekondlikud muutused võivad meid kõigutada ning kuidas neile vastu astuda. Lisaks sellele puudutab ta ka kaaslaste toetuse olulisust leina ajal. Samuti ei väldi Tuuli oma kogemusloos ka suitsiidi temaatikat.


Leina ja kaotuse teemad on delikaatsed, kuid olulised. Need vajavad tähelepanu ja avatud arutelu, et saaksime luua toetavama keskkonna nende läbielamiseks. Tuuli kogemuslugu annab meile selleks võimaluse ning inspireerib meid olema mõistvamad, hoolivamad ja toetavamad üksteise suhtes – olgu siis rõõmu või valu hetkedes.


Kogemuslugu on sobilik 10.-12. noortele kui ka täiskasvanutele.


Rohkem infot ja tellimine siit.


Vaata ka meie teisi kogemuslugusid ja koolitusi siit.
0 comments

Comments


bottom of page