top of page

Miks peaks noor vabatahtlikuna ühiskonda panustama?

Updated: Nov 23, 2023


Eluks Valmis blogi - Miks peaks noor vabatahtlikuna ühiskonda panustama?
Foto: timenautics

Tegutsemine vabatahtlikuna pakub noorele inimesele lisaks ühiskonda panustamisele ka võimaluse areneda, õppida uusi oskusi ning mõjutada positiivselt oma kogukonda. Lisaks on see hea võimalus avardada oma silmaringi ning luua uusi tutvusi. Selles blogipostituses vaatleme lähemalt põhjuseid, miks noor inimene võiks olla vabatahtlik.


Isiklik areng


Isikliku arengu võtmes annab vabatahtlik kogemus noorele inimesele hea võimaluse oma oskuste ja omaduste arendamiseks. Inimestega suhtlemine ja (keerukate) probleemide lahendamise oskus on miski, mis tuleb igal juhul igas eluvaldkonnas kasuks ning ilma milleta tänapäeva maailmas on raske hakkama saada. Lisaks on see hea õppimiskoht, kuidas töötada nii üksinda kui ka meeskonnas.


Uued oskused ja teadmised


Vabatahtlikuna tegutsedes saab noor inimene omandada uusi oskusi ja teadmisi, mida ta ei pruugi traditsioonilises õpikeskkonnas kogeda. Näiteks võib see olla heaks võimaluseks õppida aja-, projekti ja/või inimeste juhtimist, arendada suhtlemisoskust võõrkeeltes või panna end reaalses töösituatsioonis proovile. Need oskused on hindamatu väärtusega ja aitavad noorel nii isiklikus kui ka tööalases elus edukam olla.


Ühiskondlik panus


Vabatahtlik tegevus annab noorele võimaluse mõjutada positiivselt ühiskonda tervikuna. Olenemata tegevuse ulatusest või eesmärgist on iga vabatahtliku panus oluline. Noore panustamine kogukonna heaolusse näitab tema pühendumust ja soovi teha maailmas head. See aitab kaasa ka noore enesehinnangu ja eneseusu kasvule.


Suhtlusvõrgustiku laiendamine


Vabatahtlikuna osalemine annab noorele inimesele võimaluse kohtuda uute inimestega, kellega tal muidu ei pruugi olla võimalust kohtuda. See aitab laiendada suhtlusvõrgustikku ning luua väärtuslikke kontakte erinevates valdkondades. Suhtlus uute inimestega avardab silmaringi ning võib tekitada võimalusi tulevikuks, olgu selleks siis haridus-, karjääri- või sotsiaalsed võimalused.


Võimalusi on palju!


Vabatahtliku tegevuse võimalusi on tohutult palju. Noorel on võimalus panustada inimestesse, loomadesse, keskkonnahoidu või hoopis kuhugi mujale. Soov on panna end proovile ja teha seda välismaal? Ka see on võimalik!


Siin on Sulle näiteks mõned Eestis tegutsevad vabatahtlikud noorteorganisatsioonid:

Veel vabatahtlikuna panustamise võimalusi leiad siit.


Aga kuidas siis endale sobivaim koht panustamiseks leida? Soovitame läbi mõelda enda jaoks järgnevad küsimused:

  • Mis on Sinu eesmärgid, ootused ja huvid?

  • Missugused oskused on Sul olemas ning milliseid soovid arendada?

  • Kui palju aega on Sul võimalik panustada?

  • Milliseid ülesandeid sooviksid täita?

  • Mida on Sinul pakkuda?

Vabatahtlikuna tegutsemine pakub noorele inimesele võimaluse isiklikuks kasvuks, uute oskuste ja teadmiste omandamiseks ning positiivse mõju avaldamiseks ühiskonnale. Olgu see panus väike või suur – vabatahtlik tegevus rikastab noore elu mitmel viisil.
0 comments

Kommentare


bottom of page