top of page

Ohutusnõuanded, mida järgida ujudes avalikus kohas

Updated: Nov 23, 2023


Eluks Valmis blogi - mida järgida ujudes avalikus kohas

Suvi on käes ja paljud meist leiavad tee enda värskendamiseks avalikesse ujumiskohtadesse, olgu selleks siis väiksemad või suuremad veekogud. Ujumine avalikus kohas pakub suurepärast võimalust nautida suverõõme ja veeta aega pere või sõpradega. Selleks, et tagada nii endale kui ka kaaslas(t)ele turvaline ja meeldiv ujumiskogemus tuletame meelde pemised ohutusnõuanded avalikus kohas ujumiseks:

  • Vali ohutu supluskoht:

Enne vette hüppamist veendu, et supluskoht oleks ohutut. Eelista avalikke veekogusid, kus on olemas vetelpäästjad. Kui ujud järves või jões, vali piirkond, kus on selgelt märgistatud ujumisala ja järgi kehtestatud reegleid.

  • Hinda oma ujumisoskusi:

Ole realistlik oma ujumisoskuste hindamisel. Ära sukeldu sügavasse vette kui sa ei oska hästi ujuda või tunned end ebakindlalt. Leia piirkond, kus vesi on madal ja saad jalad põhja toetada.

  • Uju koos teistega:

Kui võimalik, uju alati koos teiste inimestega. See tagab vajadusel kiire abi. Lisaks sellele, et see on turvalsiem, on kaaslastega koos ujumine ka lõbusam.

  • Järgi ohutusreegleid:

Tutvu ujumiskohas reeglitega ning järgi neid hoolikalt. Pööra tähelepanu keelatud tegevustele. Reeglite järgmisel tagad nii enda kui ka teiste turvalisuse.

  • Veendu päästevahendite olemasolus:

Veendu, et veekogu ääres on olemas päästevahendid, näiteks päästerõngas. Kui oled alaealine või sinu läheduses on lapsed, taga nende ujumisoskuste ja ohutuse eest vastutamine. Oluline on ka teada, kuidas anda esmaabi või kuidas abi kutsuda, kui juhtub õnnetus.

  • Kasuta päikesekreemi ja joo piisavalt vett:

Kui veedad pikema aja veekogu ääres, kaitse ennast päikese eest päikesekreemi ja mütsiga. Joo piisavalt vett, et vältida veepuudust!

  • Ära uju alkoholijoobes:

Ära tarbi alkoholi enne ujumist. Alkohol mõjutab tasakaalu, otsustusvõimet ja reaktsiooniaega, suurendades seeläbi õnnetuste riski.

  • Vii ennast kurssi suplusvee ohutusega:

Tutvu enne avalikku kohta ujuma minemist suplusvee kvaliteediga siit. Tegemist on veekogudega, mis on hooldatud, korrastatud ning mille üle teostatakse järelvalvet.

Avalikus kohas ujumine võib olla lõbus ja meelelahutuslik tegevus, kuid ohutus peaks olema alati esmatähtis. Vali ohutu supluskoht, hinda oma ujumisoskusi, jälgi ohutusreegleid ning uju koos teistega.0 comments

Comments


bottom of page