top of page

Talvesõdalane, kes ei anna kunagi alla: Andruse lugu enesearengust ja edukuse saavutamisest

Updated: Apr 10


Juba 24.aprill toimub veebikoolitus, kus neurokodeerimise spetsialist Andrus Maripuu jagab edasi oma kogemusi ja vahendeid kasutamiseks igapäevaelus, et tulla välja keerulistest olukordadest ning säilitada efektiivsus nii koolis, eraelus kui ka tööl. Tegime Andrusega väikese intervjuu, et tutvustada, kellega on tegu ning mida koolituselt oodata võib.


Kes sa oled ja milline on su taust ning kogemused?


,,Külm teeb mind ainult tugevamaks,” tähendab seda, et ma õpin rasketest olukordadest ja need aitavad mul elus kaugemale jõuda, saada tugevamaks. ,,Ma olen piiramatu energia allikas” - alati leian endas energiat edasi liikuda ja ma jagan seda teistega kes mu teele satuvad.


Igal asjal siin lauses on tähendus. Esimese puhul see, et ma ei anna alla raskuste esinedes ja võitlen edasi. Külm teeb mind ainult tugevamaks tähendab seda, et ma õpin rasketest olukordadest ja need aitavad mul elus kaugemale jõuda, saada tugevamaks. Ma olen piiramatu energia allikas - alati leian endas energiat edasi liikuda ja ma jagan seda teistega kes mu teele satuvad.


Kogemusi on mul elus mitmeid, kuna alustasin töötamist juba põhikooli lõpus, et teenida endale taskuraha ja olla iseseisvam. Olen saanud tegeleda nii erinevat tüüpi ettevõtlusega, alustades toodete/teenuste müügist, kuni Kanadas raamatumüügiga ja oma ettevõtluse alustamiseni välja.


Olen samuti üle 9 aastat tegelenud enesearenguga õppides edukatelt inimestelt nii Eestis kui ka välismaal. Selle aja jooksul olen aru saanud, et mõtteviisi arendamine on pidev töö ja see on kõige olulisem asi, mida endas arendada. Kui puudub õige mõtteviis, siis väga paljud võimalused jäävad nägemata. Kindlasti laskun rohkem detailidesse kui kohtume 24. aprillil koolitusel. 


Mis on sinu arvates peamised takistused, mida inimesed seavad enda edu saavutamisele? Kuidas saad sa neid takistusi ületada või lahendada?


Näen, et tänasel hetkel peamiseks takistuseks on kindlasti negatiivne mõtteviis. Peab aru saama, et inimesed ei ole mustvalged ja pole olemas sellist asja nagu 100% positiivne inimene või 100% negatiivne inimene. Oluline on aru saada ja küsida enda käest, et miks mul selline mõte tekkis. Sinna jõudmine võib aega võtta, kuid see on oluline osa iseendast aru saada ja pidada diskussiooni oma peas. Küsida see lihtne küsimus: ,,Miks? Miks on nii asjad? Miks ma tunnen ennast halvasti praegu? Mis on reaalsus? Mis on positiivne selle sündmuse juures? Saan ma olla tänulik, et asjad ei läinud hullemini?”


Need küsimused ongi tööriist, mis ma inimestele edasi annan ja see loob meile võimaluse olla teadlikumad.


Milline on sinu lemmikvahend või -tehnika, mida sa kasutad oma igapäevases töös/elus? Kui tihti sa neid vahendeid kasutad?


Mis ma igapäevaselt kasutan on mitmeid, kuid minu jaoks kõige tähtsam osa päevast on hommik ja end igaks päevaks valmis panna just mentaalselt. Teen seda käies külma dušši all (olen seda teinud üle aasta aja tänaseks) ning samal ajal ütlen ja tuletan endale meelde, kes ma olen, eesmärgiga, et ma alateadlikult lähtuks nendest samadest põhimõtetest kogu päeva vältel.


Teine vahend, mida tihtipeale kasutan kui negatiivsus tahab võimust võtta, on oma füsioloogia muutmine. Variante kuidas seda rakendada on mitu. Mina kasutan peamiselt kolme meetodit, millest esimene on trenni tegemine, teine on hingamisharjutused ja kolmandat versiooni on kõige õigem kirjeldada kui üliõnnelik laps kes naeratab, hüppab ringi jne.

Teatud asju teen igapäevaselt nagu hingamisharjutused, kuid teisi asju regulaarselt iga nädal sõltuvalt olukorrast ja vajadusest. Tutvustan osa neist täpsemalt ka koolitusel.


Mis on sinu jaoks kõige olulisem aspekt sinu valitud teema kohta? Mis teeb selle teema sinu jaoks oluliseks?


Maailmas on praegu väga palju kaost ja keerulisi olukordi nii rahvusvaheliselt kui ka inimestel omavahel. Väga suur osa sellest on loomulik ja me peame õppima, kuidas toime tulla sellistes olukordades. Rasked olukorrad, rasked ajad - need tulevad meie juurde nagunii. Parim, mis me teha saame on valmistada iseennast ette, et me oleksime võimelised olukordadega tegelema ja ei laseks negatiivsusel võimust võtta. Me ei võida iga päev kõiki lahinguid, kuid me peame iga päev võitlema selle nimel, et kaitsta eelkõige iseennast ja kui võimalik siis ka oma lähedasi, sõpru jne. 


Miks peaks iga inimene osalema 24.04 webinaril või olema teadlik selle teema kohta? Milliseid kasusid või teadmisi saavad osalejad sellest webinarist?


See põhjus on lihtne ja seda on näidanud ka mu enda kogemus 9+ aasta jooksul.

Sa kunagi ei tea, kellega sul tekib klapp ja kelle käest sa suudad omandada infot kõige paremini. On olemas inimesed, kelle käest sa suudad õppida rohkem ja need, kelle käest sa suudad õppida vähem ja see ei sõltu sellest kui edukad nemad on, vaid sellest, kas tekib side koolitajaga või mitte.


Kasude/teadmiste osas tooksin välja paar asja, millest esimest ka juba mainisin. Juba lihtsalt osaledes ja kuulates sa arendad oma mõtteviisi õiges suunas. Kindlasti on võimalik saada uusi perspektiive ja mõtteid kuidas erinevaid olukordasid elus vaadata.


Kaasa saab ka praktilisi harjutusi, mida igaüks saab rakendada ise oma elus, et jõuda kiiremini kaugemale. Need harjutused tulevad mu enda kogemustest ja olen ise läbi proovinud kõik, mis ma teile edasi annan.Kust oled sa õppinud selle valdkonna kohta? Millised on sinu peamised allikad või õppimismeetodid?


Elu on õpetanud, oleks kõige õigem öelda. Mul on juba 10 aastasest saadik olnud suur huvi õppida, kuid seda mitte traditsioonilisel meetodil.


Kõik see on tulnud läbi iseseisva õppimise, raamatute lugemise, koolitustel käimise ja erinevate enesearengu programmide läbimisega, millest viimane on tehtud koostöös Neurokodeerimise instituudiga Ameerikas mille eestvedaja on Joseph McClendon III.


Teised nimed kelle käest olen suurem osa oma teadmisi omandanud on näiteks Dean Graziosi, Peter Sage, Tony Robbins, Gary Vaynerchuk, Wim Hof, Vishen Lakhiani. Nimekiri inimestest on pikk, kuid nemad on olnud suurimad mõjutajad, kelle materjalidega olen teadlikult tööd teinud. Suured tänud lähevad ka mentoritele Eestist ehk raamatumüügi ja Southwesterni inimesed - Hain Särg, Pille Mihkelsoo, Ranol Kaseväli ja paljud teised.


Mainimata ei saa jätta ka mu enda isa tänu kellele see teekond üldse alguse sai 2015 aastal kuna tema sundis mind osalema 3 päevasel koolitusel, kuhu ma tol hetkel üldse minna ei tahtnud. Kolmanda päeva lõpuks sain ma juba ise aru, et see on teema, millega soovin kogu oma elu tegeleda.


Lisaks toon välja oma praeguse mentori Oliver Tarkuse, kelle käest on väga palju õppida ning kes aitab täna asju järgmisele levelile viia kui inimene kellel on juba 11 aastat kogemust antud valdkonnas.


0 comments

Comments


bottom of page