top of page

Valikained: tee mitmekülgsema hariduse ja karjääri poole

Updated: Nov 23, 2023


Eluks Valmis blogi - valikaine

Kool on koht, kus me õpime põhioskused, mis valmistavad meid ette täiskasvanueluks ja tulevikuks. Kuid lisaks kohustuslikele õppeainetele on paljudes koolides võimalus valida ka valikaineid. Need on ained, mis ei ole kohustuslikud, kuid annavad hea võimaluse uurida ja arendada oma huvisid ning oskusi. Valikained võivad tunduda lisatööna, kuid nende kasulikkus ja vajalikkus on tingimata vaieldamatu.


Isikliku arengu edendamine

Valikained pakuvad võimaluse keskenduda nendele teemadele, mis tõeliselt huvi pakub. See aitab kaasa isikliku arengu ja eneseteadlikkuse suurendamisele. Näiteks võib keegi, kellel on kirg kunsti vastu, valida kunstiõppe, mis võimaldab neil oma loomingulist potentsiaali arendada. Samal ajal saab keegi teine valida programmeerimise, et omandada digitaalse maailma olulised oskused. Valikained aitavad avastada ja arendada oma tugevusi ning huvisid.


Karjääri valik ja ettevalmistus

Valikained võivad olla suurepärane võimalus uurida tulevasi karjäärivõimalusi. Kui noor inimene unistab teatud ametist või valdkonnast, võivad seotud valikained anda väärtuslikku teavet ja praktilisi kogemusi. Näiteks võib keegi, kes soovib saada arstiks, võtta eelnevalt meditsiini valikaineid, et mõista paremini selle valdkonna nõudeid ja võimalusi. Valikained võivad aidata teha teadlikumaid otsuseid oma tuleviku osas.


Mitmekülgsus ja terviklik haridus

Valikained rikastavad kooliprogrammi ja annavad võimaluse saada mitmekülgsem haridus. See aitab paremini mõista maailma erinevaid aspekte ja kultuure. Näiteks võib kultuuriajaloo valikaine õpetada meile minevikku ja teiste kultuuride traditsioone, samal ajal kui keskkonnateaduse valikaine võib avada silmad meie planeedi väljakutsetele. Mitmekülgsed teadmised aitavad meil saada paremateks kodanikeks ja globaliseeruvas maailmas paremini hakkama.


Stressi vähendamine ja motivatsiooni suurendamine

Valikained pakuvad ka vaheldust igapäevastele õppeainetele. Need võivad olla põnevamad ja vähem stressirohked, kuna neid valitakse oma huvide ja soovide põhjal. See võib aidata vähendada üldist stressitaset ja suurendada motivatsiooni. Kui õpilane ootab innuga valikainet, siis on suurem tõenäosus, et ta pühendub sellele rohkem ja saab paremaid tulemusi.


Eluks Valmis valikaine Edumus Schooli veebiplatvormil

Alates 3. oktoobrist alustab Eluks Valmis valikaine Edumus Schooli veebiplatvormil. Tunnid toimuvad iga teisipäev kell 17.00-18.30 ning kestavad kuni 20-nda veebruarini. Kursusel saab praktilised eluks vajalikud teadmised vaimse ja füüsilise tervise säilitamisest, põhjalikumad teadmised töö- ja üürilepingu sõlmisest. Lisaks räägime karjäärivalikutest ning iseenda finantside planeerimisest. Kursusele saab registreeruda Edumus Schooli veebiplatvormil: https://school.edumus.ee/courses/eluks-valmis-87


Valikained on hariduses väärtuslikud mitmel põhjusel. Need võimaldavad avastada oma kirgi ja huvisid, valmistuda tulevikuks, saada mitmekülgsema hariduse ning vähendada stressi ja suurendada motivatsiooni. Valikainete läbimine võib tuua kaasa suure kasu haridus- ja eluteele!


0 comments

Comments


bottom of page